Το σχολείο από αύριο Πέμπτη 13/01/2022 θα λειτουργήσει με τηλεκπαίδευση μέσω Webex σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου.

Ώρα έναρξης είναι 8:15 π.μ.

Οι σύνδεσμοι Webex των εκπαιδευτικών έχουν αποσταλεί στα προσωπικά email των μαθητών (@sch.gr), καθώς και με SMS στα κινητά τηλέφωνα επικοινωνίας των κηδεμόνων τους.Οι μαθητές/τριες πρέπει να συνδεθούν σήμερα στον email λογαριασμό τους μέσω της σελίδας https://webmail.sch.gr με το όνομα χρήστη (username) και τον κωδικό (password) που έχουν για το eclass, για να διαβάσουν τις οδηγίες που τους έχουν αποσταλεί.

Οι μαθητές της Α’ τάξης έχουν ενημερωθεί για τους κωδικούς πρόσβασης από τους εκπαιδευτικούς στα μαθήματα του εργαστηρίου Πληροφορικής.

Οι μαθητές των Β’ και Γ’ τάξεων χρησιμοποιούν τους ίδιους κωδικούς πρόσβασης που είχαν πέρυσι στην τηλεδιάσκεψη.

Οδηγίες σύνδεσης στην πλατφόρμα WebEx

Για να συνδεθείτε σε τηλεδιάσκεψη WebEx πρέπει να γράψετε στον φυλλομετρητή σας (browser) τη δικτυακή διεύθυνση (url) της ηλεκτρονικής αίθουσας τηλεκπαίδευσης που σας έχει δώσει ο/η εκπαιδευτικός σας ή να κλικάρετε τους συνδέσμους από το αρχείο που σας έχει αποσταλεί στα email σας.

Περισσότερες πληροφορίες:

Κατά τη σύνδεση των μαθητών στην ηλεκτρονική αίθουσα θα πρέπει να χρησιμοποιούν τα πραγματικά ονόματά τους. Χρήστες με ψευδώνυμα δεν θα γίνονται δεκτοί στο μάθημα.