Στις αρχές της εβδομάδας και μέσα σε κλίμα συγκίνησης ολοκληρώθηκε η διαδικασία της παράδοσης – παραλαβής της σχολικής μονάδας του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λεχαινών από τον επί εννέα έτη Διευθυντή κ. Βατσή Παναγιώτη στον μέχρι πρότινος υποδιευθυντή του σχολείου κ. Χατζηγιάννη Θεόδωρο. Η προσφορά του κ. Βατσή ως διευθυντή της εν λόγω σχολικής μονάδας είναι τεράστια και αφήνει ένα ισχυρό αποτύπωμα στην αναβάθμιση του σχολείου μας, στην καλλιέργεια εξωστρέφειας προς την ευρύτερη τοπική κοινωνία και στην ενδυνάμωση του ευρωπαϊκού προσανατολισμού του μέσω των προγραμμάτων Erasmus+.

«Ο σύλλογος διδασκόντων του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λεχαινών ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ τον Διευθυντή του σχολείου κ. Βατσή Παναγιώτη για την προσφορά και υποστήριξη την οποία επέδειξε τόσο στους εκπαιδευτικούς, όσο και στους μαθητές του σχολείου μας. Του ευχόμαστε κάθε επιτυχία και ευημερία στα νέα του καθήκοντα!»